Biblio Lublin

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Plakat%20festiwalu%20

Ojce i dziatki - Międzypokoleniowy festiwal literatury dziecięcej

10 września 2020
Po  wydarzeniach w Gdyni, Sopocie, Opolu, Krakowie i Wieliczce Fundacja Czas Dzieci szykuje się do kolejnej edycji Festiwalu. 
 
Już od 24. września młodzi czytelnicy będą mogli brać udział w niezwykłych wydarzeniach. Ba, nie tylko młodzi, bo jak organizatorzy wielokrotnie podkreślali Festiwal to miejsce dla całych rodzin. 
 
W przyjaznych przestrzeniach Biblio będzie można spotkać się z Joanną Olech,  Katarzyną Radziwiłł, Grzegorzem Gajkiem i Agnieszką Tyszką.
Czytaj więcej o: Ojce i dziatki - Międzypokoleniowy festiwal literatury dziecięcej
Powiększ zdjęcie Otwarty%20ul%20z%20plastrem%20miodu%20i%20pszczołą%20wykonany%20z%20papieru

Lato w Biblio online - podsumowanie

8 września 2020
Drodzy Czytelnicy, te wakacje upłynęły nam na zajęciach w nieco innej przestrzeni niż zazwyczaj. Biorąc udział w akcji "Lato w mieście", udostępnialiśmy on-line wideo o różnej tematyce.
 
Podczas tegorocznych warsztatów plastycznych z cyklu Edukacja przez sztukę - online, dzieci namalowały obrazy ukazujące trzy różne tematy: „Kwiaty w malarstwie”, „Pejzaż w malarstwie” i „Zwierzęta w malarstwie”, wykorzystując różne techniki malarskie: pastel, akryl, akwarela i inne. Dzięki warsztatom dzieci poznały również wybrane dzieła polskich i zagranicznych artystów. Końcowym efektem było zaprezentowanie prac w Dziecięcej Galerii Malarstwa na stronie internetowej Biblio i Facebooku.
 
W drugim miesiącu wakacji odbyły się warsztaty "Pasieka w Bibliotece". Uczestnicy wysłuchali krótkich informacji dotyczących pszczół, pracy pszczelarza, wyglądu ula oraz produkcji miodu. Po teoretycznym wprowadzeniu następowała część plastyczna, podczas której zostały wykonane: pszczoła, ul, kapelusz pszczelarza oraz plaster miodu.
 
Dziękujemy za zainteresowanie i udział w zajęciach.
Czytaj więcej o: Lato w Biblio online - podsumowanie
Powiększ zdjęcie Praca%20-%20zółw%20w%20wodzie

Edukacja przez sztukę online - prace uczestników

21 lipca 2020

Podczas tegorocznych warsztatów plastycznych z cyklu Edukacji przez sztukę - online, dzieci namalowały obrazy ukazujące trzy różne tematy: „Kwiaty w malarstwie”, „Pejzaż w malarstwie” i „Zwierzęta w malarstwie”. Obrazy można oglądać w Dziecięcej galerii malarstwa na Fb i stronie www Biblio. Wszystkie dzieci, które brały udział w warsztatach plastycznych online zapraszamy do odebrania drobnych upominków w Biblio.

Czytaj więcej o: Edukacja przez sztukę online - prace uczestników
Powiększ zdjęcie Napis%20na%20różowym%20tle%20Edukacja%20przez%20sztukę%20-%20online.%20Lato%20w%20mieście.

Edukacja przez sztukę - lato w mieście 2020

26 czerwca 2020

Drogie dzieci,

zapraszamy Was do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych z cyklu „EDUKACJA PRZEZ SZTUKĘ - lato w mieście 2020”.
W tym roku warsztaty odbędą się online. Będą składały się z trzech ćwiczeń malarskich.

Czytaj więcej o: Edukacja przez sztukę - lato w mieście 2020
Powiększ zdjęcie Osiem%20czarno%20białych%20plansz%20wystawy

Jazz Tyrmanda - wystawa

18 czerwca 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszaymy do Filii nr 32 MBP (BIBLIO) do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

Czytaj więcej o: Jazz Tyrmanda - wystawa